Czy zmiana w życiu jest możliwa?
Głęboko wierzę, że tak. Terapia krótkoterminowa, w której się specjalizuję opiera się na założeniu, że każdy Człowiek dysponuje zasobami do dokonania zmiany a rola terapeuty polega na ich odkryciu.
Ważne jest dla mnie zrozumienie perspektywy drugiego człowieka, sposobu, w jaki postrzega siebie i środowisko, w którym funkcjonuje oraz stylu, w jakim buduje relacje.
Ze swojej strony zapewniam życzliwą atmosferę, nieoceniającą postawę i traktowanie każdej osoby z szacunkiem i pełnym zaangażowaniem.
Wykształcenie i doświadczenie
Ukończyłam kierunek Psychologia zmiany: konflikt – kryzys – współpraca na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.
Praktykę zawodową odbyłam w placówce Lux Med Onkologia – Szpital Szamocka w Warszawie, z empatią udzielając wsparcia psychologicznego Pacjentom oraz Ich Bliskim w jednym z najbardziej kryzysowych okresów w życiu.
Skończyłam kursy terapii krótkoterminowej:
Racjonalna Terapia Zachowania - szkolenie podstawowe
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach - kurs podstawowy (80 godzin)
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach - kurs zaawansowany (140 godzin)
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach - kurs specjalistyczny - w trakcie szkolenia
Swoją pracę terapeutyczną poddaję superwizji.
Należę do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Jak pracuję
W pracy terapeutycznej wykorzystuję metody Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ).
Terapia krótkoterminowa TSR traktuje przeszłość jako rezerwuar zasobów. Na sesji wspólnie identyfikujemy potrzeby, ustalamy cel i koncentrujemy się na znalezieniu rozwiązań. Zaangażowanie Klienta zwiększa skuteczność wprowadzenia zmiany w życie. Liczy się każdy, nawet najmniejszy krok.
Terapia krótkoterminowa RTZ pomaga w zmianie zachowania w sposób efektywny i długotrwały. Na sesji najpierw wspólnie szukamy ograniczających przekonań, skupiamy się na spostrzeżeniach, myślach i postawach oraz odczuciach emocjonalnych Klienta w konkretnych sytuacjach. W kolejnym kroku koncentrujemy się na zmianie niezdrowych przekonań na fundamencie indywidualnych wartości, czego efektem jest zmiana zachowania.
Sytuacje, w których pomagam:
- obniżenie nastroju
- obniżona samoocena
- trudności w podejmowaniu decyzji
- poczucie pustki i braku sensu życia
- napięcie i stres
- kryzys życiowy (osobisty, w związku, rozstanie, żałoba, strata, choroba)
- brak akceptacji i zrozumienia przez otoczenie
- trudności w relacjach, w komunikacji z innymi
- poczucie osamotnienia