Aleksandra Ormicka to doświadczona psychoterapeutka, pracująca w nurcie psychodynamicznym oraz specjalistka terapii uzależnień. Posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi zmagającymi się z różnorodnymi trudnościami emocjonalnymi, psychologicznymi i uzależnieniami.
Podejście terapeutyczne:
„W mojej pracy koncentruję się na tworzeniu bezpiecznej i akceptującej atmosfery, gdzie pacjenci mogą swobodnie poszukiwać przyczyn swoich problemów. Pracuję głównie w nurcie psychodynamicznym, ale łączę różne podejścia terapeutyczne, aby skutecznie pomagać w leczeniu konkretnych zaburzeń. Moim celem jest wsparcie pacjentów w lepszym zrozumieniu siebie i poprawie jakości ich życia.”
Wykształcenie
Aleksandra jest absolwentką filologii polskiej z teatrologią. Ukończyła całościowy czteroletni kurs psychoterapii prowadzony przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przygotowujący do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ponadto, ukończyła szkolenie specjalistyczne w zakresie terapii uzależnień w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu, akredytowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Certyfikaty
Aleksandra posiada certyfikaty z zakresu psychoterapii i terapii uzależnień. Regularnie uczestniczy w kursach doskonalących, szkoleniach specjalistycznych i konferencjach. Należy do Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i prowadzi szkolenia z zakresu patologicznej hiperseksualności dla studentów psychologii.
Obszary pracy klinicznej
- Psychoterapia indywidualna dorosłych
- Terapia uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych
- Terapia zaburzeń nastroju i lękowych
- Terapia zaburzeń osobowości
Specjalizacje i obszary wsparcia
Aleksandra specjalizuje się w terapii osób:
- Z depresją, zaburzeniami lękowymi i innymi zaburzeniami afektywnymi
- Z problemami relacyjnymi i seksualnymi
- Z zaburzeniami osobowości
- Z doświadczeniem traumy i zespołem stresu pourazowego (PTSD)
- Z zaburzeniami odżywiania (bulimia, napadowe objadanie się)
- Różnorodnych płciowo i seksualnie, doświadczających stresu mniejszościowego
- Z uzależnieniami od substancji oraz behawioralnymi (seks, hazard, zakupy, gry)
- Z syndromem DDA i współuzależnionymi